Frissítés
Az új kiadás hivatalos megjelenése 2017 szeptemberében várható, a magyar kiadás megjelenéséről egyelőre még nincsenek információk.
PMBOK új kiadása
A PMI bizonyos időközönként frissíti a PMP vizsgaanyag törzsét tartalmazó PMBOK Guide-ot. Ez idén is várhatóan megtörténik, így az aktuális vizsga előreláthatólag 2018 január-februárban kerül frissítésre, azaz addig van lehetőség a PMBOK 5. verziója szerinti vizsgázásra.
Természetesen a PMBOK 6. verzióban megjelenő változásokat nyomon követjük, az új kiadásban várható új tudásterület és folyamatok megjelenése is. Érdekesség, hogy az új kiadással az üzleti elemzés (PMI-PBA) és a projektmenedzsment (PMP/CAPM) folyamatok is még közelebb kerülnek egymáshoz.
Főbb változások:
- 3 új folyamat jelenik meg (Manage Project Knowledge, Control Resources, Implement Risk Responses)
- 1 folyamat eltűnik (Close Procurements, mely a Close Project or Phase folyamatba olvad be)
- 2 tudásterület átnevezésre kerül (HR helyett Project Resource Management, Time Management helyett Project Schedule Management)
- Folyamatok kerülnek átnevezésre (Quality Assurance helyett Manage Quality, Plan HR Management helyett Plan Resource Management, Acquire Project Team helyett Acquire Resources, Control Communications helyett Monitor Communications, Control Risks helyett Monitor Risks, Plan Stakeholder Management helyett Plan Stakeholder Engagement és Control Stakeholder Engagement helyett Monitor Stakeholder Engagement)
- Fejezetek címei és sorrendjei átdolgozásra kerülnek
- A könyv kiemeli a folyamatosan és nem folyamatosan végzendő projektfolyamat lépéseket
- Inputok, tool-ok és technikák, valamint az outputok egyszerűsödnek, logikailag jobban kapcsolódnak
- Megjelenik a kockázat eszkalálása, mint stratégia
- A lessons learned dokumentáció folyamatos frissítése a projektek során még kézenfekvőbbé válik
- Megjelenik az Earned Schedule Management eszköz
- A projekt és termék scope kifejezések megkülönböztetése még erőteljesebben jelenik meg az üzleti elemzés (PMI-PBA) folyamatok szerint
- Szorosabb kapcsolat az agilis megközelítésekkel – a PMBOK 6. verziója segítséget nyújt a PMI metodológia agilis projektmenedzsment környezetbe illesztésében, kitér majd az agilis projektmenedzsment során alkalmazható eszközökre, technikákra is.